План-графік податкових перевірок на 2019 рік знову оновили

15 листопада ДПСУ оприлюднила на своєму сайті оновлений план-графік перевірок на 2019 рік (станом на листопад).

Як завжди, зміни спершу торкнулися лише I та II розділів, які стосуються юросіб. Завантажити їх можна на сайті ДФСУ.

Згідно з оновленими даними, до кінця цього року податківці планують встигнути провести ще 5191 податкову перевірку.

 

До кого завітають у 2020 році з комплексною перевіркою?

Наказом від 15.11.2019 р. №196 Держрегуляторна служба затвердила План комплексних перевірок на 2020 рік. Переглянути його можна: за посиланням 

на Інспекційному порталі;

або завантажити за посиланням (у форматі .xls).

Електронна ТТН, мораторій на перевірки ФОП та РРО без штрафів: чергові вказівки Президента

Електронна ТТН, мораторій на перевірки ФОП та РРО без штрафів: чергові вказівки Президента

8 листопада В. Зеленський підписав Указ №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». Ним, серед іншого, доручено Уряду до 31 грудня 2019 року: 

розробити законопроект щодо запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП у частині РРО та пом'якшення відповідальності за порушення порядку подання звітності з РРО. Докладніше – у новині;

вжити заходів щодо запровадження в експериментальному режимі електронної ТТН. Більше про це тут.

Прийнято Держбюджет-2020!

14 листопада депутати підтримали у другому читанні Держбюджет на 2020 рік (законопроект №2000). Щоправда, поки що остаточного тексту закону немає. Він очікує на підпис голови ВРУ; за ним, протягом 15-ти днів, – на підпис Президента.

Запит на стан розрахунків з бюджетом в M.E.Doc

Теперь в программе можно просмотреть информацию о состоянии расчетов с бюджетом по вашему предприятию.

С помощью обновленного функционала можно с легкостью получить всю необходимую информацию в привычном для вас интерфейсе.

M.E.Doc - все для вашей оперативной и удобной работы!

Законодавчі норми електронного документообігу в Україні 2019

00:40 — закони та норми, що регламентують обмін електронними документами;

01:24 — поняття електронного документу;

Прийнято Закон про програмний РРО

Верховна Рада України 20.09.2019 року прийняла законопроекти щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг: від 06.09.2019 № 1053-1 та від 29.08.2019 № 1073.

Нагадаємо, що законопроект №1053-1 вносить зміни до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"(далі – Закон про РРО). Ключовим нововведенням є запровадження програмних РРО та електронних чеків.

Вересневі оновлення р. ІІІ-IV плану-графіка перевірок

Оновлено план-графік перевірок юридичних осіб станом на вересень 2019 року

ДФС оприлюднила оновлений план-графік документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік станом на 12.09.2019 р.

А саме, були оновлені:

розділ І плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб";

розділ ІІ плану-графіка "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів".

До речі, планується заборонити вносити зміни до плану-графіка перевірок частіше, ніж раз на квартал, крім випадків, коли це пов’язано із змінами найменування платника податків та/або виправлення технічних помилок (законопроект від 30.08.2019 р. №1210).

Відправка посилання на документ представникам контрагента: інструкція користувачу

У M.E.Doc додана можливість згенерувати посилання на необхідний документ та відправити це посилання контактній особі контрагента на e-mail. Дана функція буде корисною у випадку, якщо  контрагент або його окремі контактні особи (наприклад, водій/експедитор перевізника) не може використати своє ПЗ для узгодження та підписання е-документа, або таке ПЗ у контрагента  відсутнє (наприклад, ФОП).

Ця функція доступна для первинних документів, які були відправлені у M.E.Doc, починаючи з версії 11.01.019. Отже, вчасно оновіть свою програму до останньої версії!

Відправити  посилання на документ можна як в автоматичному, так і в ручному режимі. Розглянемо детальніше.

ЕДО набирає обертів. Встигніть запровадити

Сьогодні тема електронного документообігу дуже актуальна. В мережі можна знайти багато матеріалів про переваги ЕДО у порівнянні із паперовим документообігом та впровадження ЕДО.

Новий Уряд з перших днів роботи запроваджує ЕДО. Так, Кабмін схвалив рішення про остаточний перехід на електронний обмін документами. Зміни мають запрацювати уже з 1 жовтня 2019 року.

Перехід підприємства на електронний документообіг: алгоритм дій

Основні організаційно-правові засади електронного документообігу (далі – ЕДО) та використання електронних документів в Україні встановлює Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. № 851-IV (далі – Закон № 851).
ЕДО – сукупність процесів створення, оброблення, відправлення, передавання, одержання, зберігання,

Приобрести SecureToken

ГФС предупредила налогоплательщиков о рассылке вирусов от их имени

Государственная фискальная служба сообщает об отправке от их имени почтовых спам-писем, зараженных вирусом.
Об этом говорится в сообщении пресс-службы ГФС.
"В течение последних дней зафиксирован рост количества обращений налогоплательщиков по получению электронных писем от имени Государственной фискальной службы Украины о наличии налогового долга, совершение административного нарушения, нарушения налогового законодательства и тому подобное. Такие письма содержат вложения, открытие которых приводит к загрузке вирусного файла", - говорится в нем.

Робота з е-ТТН у програмі M.E.Doc

E-ТТН «в законі»

Законодавче підґрунтя щодо е-ТТН
Набрав чинності наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413 «Про внесення Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» (опубліковано в Офіційному віснику України 12.07.2019 р., №52), яким врегульовано:
1. Визначення товарно-транспортної накладної
ТТН – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних

Кассовая дисциплана после 23.06.2019

Что осталось после отмены Указа 436/95…
Президент Указом № 418/2019, который вступил в силу 23.06.2019 г. отменил целый ряд «старых» президентских указов, среди которых оказался и Указ № 436, устанавливающий штрафы за нарушение норм кассовой дисциплины, по обращению с наличностью и проч.

ДФС оновила план-графік проведення перевірок

Оприлюднено оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік. Зокрема, з урахуванням коригування (лютий 2019 року) у новій редакції викладено: Розділ І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб»; Розділ ІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів».

При цьому без змін залишено:

•   Розділ ІІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки самозайнятих осіб»;

•   Розділ ІV плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Регистрация на семинар "Калейдоскоп проверочных изменений - 2019"

Уведомление о регистрации электронной подписи

Внимание всем бухгалтерам! Уведомление о регистрации электронной подписи для продления договора с налоговой уже не работает (только для уведомления подписи сотрудника для регистрации налоговых накладных при условии принятой заявки о присоединении к договору).
Рекомендуем пересмотреть сроки окончания ваших электронных цифровых подписей,  потому что к этим срокам «привязаны» ваши договора с налоговой. При новых подписях – заключается новый Договор для которого нужен срок двое суток…

Общедоступный сервис на сайте статистики

Появился новый общедоступный  сервис на сайте  статистики где по коду своего субъекта хозяйствования  сегодня  можно  увидеть  формы  обязательной  отчетности  со сроками. При помощи ПК «MeDoc»  стала доступна отчетность в электронном виде, поэтому  добро пожаловать 

НОВОСТИ для НДС-ников от ГНС Украины

В Электронном кабинете плательщикам предоставлен он-лайн доступ к информации о соответствии налогоплательщика критериям рискованности, которые определены в соответствии с пунктом 10 Порядка приостановления

О туристическом сборе

ГОСУДАРСТВЕННАЯ ФИСКАЛЬНАЯ СЛУЖБА УКРАИНЫ
ИНДИВИДУАЛЬНАЯ НАЛОГОВАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ
от 06.02.2019 г. N 420/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
О туристическом сборе


Государственная фискальная служба Украины на обращение Общества, руководствуясь п. 52.5 ст. 52 Налогового кодекса Украины, сообщает.

Как округлять показатели в налоговой накладной?

Руководствуясь Порядком заполнения налоговой накладной, утвержденного приказом Минфина от 31.12.2015 г. № 1307 стоимостные показатели налоговой накладной, в частности гр. 7 «Ціна постачання…» раздела Б налоговой накладной, заполняются в гривнях с копейками (что, собственно, предусмотрено пп. 4 и 16 Порядка № 1307). То есть должны содержать не более двух знаков после запятой. Исключение — цены (тарифы), подлежащие госрегулированию, — в таком случае в гр. 7 НН указывается числовое значение с большим количеством знаков после запятой. Полный перечень товаров/услуг, цены на которые регулируются государством находится  в постановлении КМУ от 25.12.96 г. № 1548.

Кабмін затвердив критерії для оцінки рівня ризику в 10 сферах бізнесу

Кабінет міністрів України затвердив 10 критеріїв для оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності у 10 сферах Читать подробнее

С января 2019 года изменили систему проверок бизнеса

В Украине с 1 января 2019 года будет изменена система надзора за бизнесом. Предприятия больше не будут проверять по формальному принципу. Об этом написал на своей странице в Facebook Премьер-министр Украины Владимир Гройсман, передает УНН. Читать подробнее

ДФС оприлюднила Довідник умовних кодів причин коригування

Нагадаємо нашим користувачам, що Мінфін наказом від 17.09.2018 р. № 763 вніс зміни до форми податкової накладної, затвердженої наказом від 31.12.2015 р. № 1307, та Порядку її заповнення (далі – Порядок), які набирають чинності з 01.12.2018 року.
Відповідно до п. 23 нового Порядку ДФС України визначає умовні коди причин коригування, які платники податку зазначають у графі 2.1 розрахунку коригування, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку під час складання розрахунків коригування.

Увага! З 1 грудня - нова форма податкової накладної

Мінфін наказом від 17.09.2018 р. № 763 вніс зміни до форми податкової накладної, затвердженої наказом від 31.12.2015 р. № 1307, та Порядку її заповнення (далі – Порядок).
Цей наказ набирає чинності з 01.12.2018 р. (офіційно опублікований у Офіційному віснику України, 2018, № 85 (06.11.2018)), крім абзацу другого п. 6 та п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01.01.2020 р.

МЕРТ оприлюднив інформацію

Мінекономрозвитку (МЕРТ) запустив інспекційний портал – пілотний модуль інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду, до якого вже внесено інформацію щодо майже 250 000 запланованих на 2018–2019 роки перевірок бізнесу і понад 50 000 їх результатів.
Про це повідомляє міністерство у Twitter.

Міжнародний День #БЕЗПАПЕРУ. Наш колір настрою зелений.

Еще статьи...

M.E.Doc опис системи

M.E.Doc

Работает как пчелка

Преимущества

Экономь время и деньги

Возможности

Ваш лучший помощник

Обновления

Всегда свежий M.E.Doc

Нравится ли Вам ПО M.E.Doc?

Полезные ссылки